Anatol Labunskiy



В 2011 році у межах гурткової роботи Анатолій Лабунський створив експериментальний творчий простір «Арт-лабораторію, яка стала основою позакласної мистецької освіти для учнів школи, і альтернативою навчання у художніх школах Кривого Рогу.

Робота в «Арт-лабораторії» допомагає Анатолію Лабунському більш ґрунтовно втілювати у життя його педагогічний проект: «Розвиток гармонійної особистості громадянина України засобами українського та світового мистецтва» Вивчаючи образотворче мистецтво в загальноосвітній школі, учні мають можливість продовжувати роботу над проектами в творчих групах «Арт-лабораторії».



Слайдер

Школа як культурно-мистецький центр Кривбасу

Ми послідовно та систематично працюємо над проектом, керівником якого я являюся. Ми намагаємося залучити додаткові інвестиції у школу. Нижче наведені основні цілі та задачі проекту, витяг з презентації та ескізна частина.



Кривий Ріг є потужним індустріальним центром України. Криворізька земля дала світові велику кількість видатних людей. Разом з промисловими досягненнями Кривбас виховав характер і волю до перемог. Паралельно з індустріалізацією зростала роль культури, спочатку масової, далі професійної. Одним з тих людей, який поклав своє життя, оспівуючи рідне Криворіжжя на своїх полотнах, є Іван Авраменко. Член спілки художників УСРСР, член спілки художників України залишив величезну спадщину для країни і Кривого Рогу.

Сьогодні дуже важливою проблемою є не тільки зміцнення і збереження здоров'я нації, формування ціннісних орієнтирів, створення культурної середовища проживання і виховання громадян. Кожен громадянин зобов'язаний докладати максимум зусиль для створення плідних умов для розвитку талантів. Одним з важливих досягнень громади Кривого Рогу та Саксаганського району було відкриття музею-майстерні Івана Авраменка в школі № 120.

Також важливою для нас подією стало відкриття в 2013 році меморіальної дошки на честь Івана Авраменка. Ініціатором і спонсором цього виступила благодійна організація «Ініціатива мешканців Кривого Рогу та інші», що підтвердило вагомий внесок митця у розвиток культурного життя міста. Маючи вже створену матеріальну базу та її практичне застосування для потреб школи, району і міста, ми вирішили залучити додаткові інвестиції та взяти участь в проекті метінвест «Місто нашими руками» переконавшись на прикладі інших шкіл, що він дійсно працює та допомагає втілювати ідеї в життя.

Доступ до музею мають не лише школярі і батьки нашого закладу, тут йдеться про залучення в процес громадськості усього Кривого Рогу. Створивши ініціативну групу з числа вчителів, батьків, членів самоврядування школи ми опитали батьків 120 і 19 школи, мешканців Саксаганського району, інтелігенцію міста і зробили висновок, що наша ініціатива підтримується.


Ми визначили мету і завдання проекту. Серед яких:

1) забезпечення умов для естетичного і культурного розвитку дітей та молоді.

2) Створення привабливого середовища для організації багатьох культурологічних проектів.

3) Організація комплексу з музею-майстерні Івана Авраменка, меморіальної дошки, Алеї пам'яті художнику в безпосередній близькості від самої меморіальної дошки та на досить видному місці від головного входу школи і проїжджої частини. Цей комплекс в тісному зв'язку буде виступати плідним середовищем для творчих проектів.

4) Ми прагнемо розширити діяльність «Арт-лабораторії» школи №120 як центру прогресивного творчого мислення молоді, для цього ми вже в цьому році плануємо провести мистецький конкурс для творчих дітей Саксаганського району у середній і старшій віковій групі, і з часом вивести його на міський рівень. Також ми розглядаємо можливість створення на базі школи організації молодих художників.


Ми поставили перед собою завдання:

1) організація ландшафту для створення максимально комфортних умов проведення всіляких творчих зібрань художників, музикантів, поетів, зустрічей дітей та молоді з відомими діячами мистецтва;

2) формування загальної культури суспільства;

3) організація культурного дозвілля як для мешканців Саксаганського району Кривого Рогу, так і гостей міста,

4) проведення відкритих заходів на повітрі, в теплу пору року, задіяти лавки для роботи дітей на пленері;

5) використовуючи сучасні методи арт-терапії організовувати акції для широких мас населення, проводити майстер класи, як своїми силами, так запрошуючи народних майстрів, даючи можливість людям зняти стрес, відновити духовну рівновагу, провести родинне спілкування, налагодити контакт з дітьми.

6) велика кількість посадочних місць може бути використано для показу відеофільмів та проведення фестивалів відеороликів. Алея пам'яті буде виконувати роль повноцінного багатофункціонального арт-простору.


Ми глибоко переконані в тому, що реалізація проекту в життя дасть можливість вирішити низку проблем міста:

1) місто отримає місце культурного значення, місце зустрічей творчої інтелігенції з дітьми та молоддю;

2) соціальна ефективність проекту буде сприяти розвитку естетичних потреб суспільства, пропаганді культурного виховання підростаючого покоління;

3) зміцнення позицій Кривого Рогу не тільки як індустріального центру України, але й культурного, що у свою чергу позитивно вплине на імідж міста для залучення інвестицій;

Немає коментарів:

Дописати коментар